Wyszukiwanie zaawansowane
Cena: od: do:

Bezpieczne dziecko - od pierwszych dni życia

Bezpieczne dziecko - od pierwszych dni życia

Wszyscy wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo naszych pociech i jak wiele uwagi poświęcamy dziecku, aby podczas poznawania świata nie zrobiło sobie krzywdy. Maluch jest zazwyczaj o wiele szybszy i sprytniejszy, niż się tego spodziewamy i aby nic złego mu się nie stało musimy niemalże nie spuszczać z niego wzroku. Przypomnijmy sobie chociażby, zapewne często mającą miejsce sytuację, kiedy opiekun chodzi za stawiającym niepewne jeszcze kroki dzieckiem i zakrywa dłońmi wszystkie wystające elementy mebli, które mogą grozić maluchowi nabiciem guzów. Albo gdy, przewijając niemowlę np. na łóżku, nie ma możliwości dosłownie odwrócić się i sięgnąć po coś, bo osesek już potrafi przewrócić się na brzuszek.
Czy istnieją jakieś sposoby, żeby pomóc rodzicom chronić dziecko w podobnych sytuacjach?
W zapewnieniu ochrony niemowlętom i małym dzieciom sprawdzą się specjalnie stworzone akcesoria, których zadaniem jest pomoc zatroskanym rodzicom.

Od pierwszych dni życia „królestwem” dziecka jest łóżeczko. Oprócz materaca i pościeli, komfortowy sen, a później bezpieczną zabawę zapewnią w nim dziecku polecane przez nas artykuły.

Otulacze niemowlęce - są przeznaczone dla dzieci od urodzenia do 6/10 miesiąca życia. Sprawdzają się one, dopóki dziecko nie przewraca się na brzuszek. Są bardzo elastyczne, luźno przylegają do ciała dziecka, nie krępują ruchów, lecz chronią maluszka przed podrapaniem się, a także zapobiegają budzeniu - ponieważ eliminują odruch obejmowania w czasie snu. Łagodzą również objawy kolki. Mamy do wyboru np. Otulacz niemowlęcy First Step lub Otulacz niemowlęcy Second Step marki Sleepee - w różnych kolorach.

Otulacz niemowlęcy First Step

W pierwszych tygodniach i miesiącach życia dziecka, poczucie bezpieczeństwa w dużym jeszcze dla niego łóżeczku stworzy gniazdko niemowlęce, którego miękkie podwyższone brzegi ochronią brzdąca przed turlaniem się. Nie jest na nie narażony nawet, jeśli położymy go w gniazdku na kanapie czy stole. Ochraniacz w tej postaci pasuje również do wózka, może także być używany jako przewijak. Wielkość gniazdka możemy regulować za pomocą bawełnianych sznureczków i dopasowywać je do rozmiarów dziecka. Gniazdka niemowlęce Feel firmy Sleepee wykonane są 100% z bawełny, mają wyjmowany materac (antyalergiczna gąbka) i występują w wielu ciekawych wzorach.

Gniazdko niemowlęce Feel Sleepee

Aby łóżeczko było dla niemowlęcia miejscem przytulnym, ciepłym i miękkim, proponujemy zastosować elegancki włóczkowy ochraniacz na łóżeczko marki Molomoco. Dziecku będzie na pewno miło, gdy zamiast twardych szczebelków jego rączki i nóżki dotkną delikatnej dla skóry, a także antyalergicznej włóczki bawełniano-akrylowej.

Ochraniacz na łóżeczko Molomoco

Rodzajem ochraniacza i jednocześnie sensoryczną książeczką jest osłonka do łóżeczka Mom's Care. Osłonka wykonana z miękkiej bawełny i miłej w dotyku tkaniny minky chroni główkę dziecka przed zetknięciem ze szczebelkami łóżeczka.

Osłonka do łóżeczka Mom's Care

Podczas, gdy rodzice śpią, pilnować spokojnego snu dziecka pomoże elektroniczna niania, która powiadomi ich nawet w innym pomieszczeniu, gdy tylko dziecko niespokojnie się porusza lub zaczyna płakać. Urządzenie może działać w trybie dźwiękowym lub świetlnym. Po naładowaniu akumulatora niania czuwa przez 20 godzin.

Elektroniczna niania Coral Beaba

Dzięki lampce nocnej z projektorem i sensorem płaczu Beaba zwiększy się poczucie bezpieczeństwa naszego dziecka, gdyż na dźwięk jego płaczu lampka zaświeci się, dając ciepłe, łagodne światło. Włączy się również automatycznie, kiedy inne źródło światła w pomieszczeniu zgaśnie i wyłączy, gdy zapalimy światło. Lampa ma wbudowany projektor, który rzuca na sufit snop gwiazdek, tworząc dobry do zasypiania nastrój.

Lampka nocna z projektorem i sensorem płaczu Beaba

Kiedy dziecko kończy etap spania w łóżeczku niemowlęcym i zaczyna spać w łóżku, dobrym rozwiązaniem – zanim przyzwyczai się do braku barierek - jest barierka ochronna do łóżeczka Poupy montowana między łóżkiem a materacem. Dzięki takiej ochronie dziecko nie boi się spać w dużym łóżku - śpi wygodnie i bezpiecznie. Takie rozwiązanie można zastosować od 18 miesiąca życia dziecka.

Barierka ochronna do łóżeczka Poupy

Newsletter

Zapisz się i otrzymaj 3% rabatu na pierwsze zakupy*

*OFERTA JEDNORAZOWA, NIE DOTYCZY PRODUKTÓW OBJĘTYCH INNYMI PROMOCJAMI