Wyszukiwanie zaawansowane
Cena: od: do:

Smoczki z naturalnego kauczuku Hevea Planet

Smoczki z naturalnego kauczuku Hevea Planet

Marka Hevea Planet  już w swej nazwie nawiązuje do  naturalnego, roślinnego rodowodu. Naturalny kauczuk, z którego tworzone są smoczki, pochodzi z drzewa kauczukowego Hevea brasiliensis rosnącego bujnie w Malezji. Warto dodać, że smoczki Hevea są w stu procentach wykonane z kauczuku pozbawionego dodatku jakiegokolwiek plastiku, a co za tym idzie, cechują się większą wytrzymałością mechaniczną w trakcie używania, giętkością i podatnością na upływ czasu (to jednak nie jest argumentem do rzadkiego wymieniania smoczka, pamiętajmy o higienie!). Kauczuk używany do produkcji  pozyskiwany jest w sposób tradycyjny.

      

Ideą marki Hevea Planet jest troska o środowisko oraz ciągły postęp technologiczny w produkcji akcesoriów dla dzieci. Założycielka marki, Terese Hoffeldt, jest matką, która chciała,
aby jej dziecko wychowywało się w zgodzie z naturą, a wszechobecne tworzywa sztuczne zniknęły raz na zawsze z produktów dla dzieci. Jak wiele odkryć, również produkty Hevea Panet powstawały i nadal powstają w oparciu o pytanie, „co jest najlepsze dla mojego dziecka?”.
Hoffeldt znalazła sposób, żeby ulepszyć technologię produkcji, zastosować nowe metody
i możliwości wytwarzania akcesoriów. Przyczyniła się tym samym do popularyzacji ekologicznej idei. Produkty marki charakteryzuje również skandynawski design.

         

 

Wzornictwo jest proste i surowe. Potwierdza, że w prostocie siła.

Hevea Planet oferuje całą gamę kolorystyczną smoczków różnego typu, przeznaczonych dla zróżnicowanej grupy wiekowej. Co ciekawe, wyroby marki tworzone są w oparciu jedynie o naturalne barwniki mineralne. Kolorystyka jest zróżnicowana, ale zastosowane kolory są bardzo eleganckie i nieagresywne.

Smoczki są całkowicie bezpieczne podczas używania. A co jeszcze wpływa na bezpieczeństwo? Technika wykonania. Smoczek odlany jest w całości z idealnie gładkiego materiału.
Co więcej, spójna konstrukcja smoczka Hevea Planet nie ułatwia zadania bakteriom i pleśni, bo nie tworzy zakamarków, gdzie te mogłyby się zagnieździć. Utrzymanie go w czystości i dobrej kondycji jest niezwykle proste. Otwory wentylacyjne w smoczku ograniczają ryzyko powstawania wokół ust odparzeń i podrażnień.

Smoczki, butelki i inne produkty niezbędne do pielęgnacji niemowląt i dzieci są produktami higienicznymi, a co za tym idzie, należy wymieniać je stosunkowo często i to nie tylko wtedy, gdy ulegną uszkodzeniu zagrażając bezpieczeństwu dziecka. Proszę sobie wyobrazić te ogromne stosy zużytych smoczków, szczoteczek do zębów i butelek do karmienia. To byłby straszny widok. Marka Hevea Planet dba o środowisko, dlatego też oferowane przez nią produkty są całkowicie biodegradowalne i ulegają rozkładowi. Mając na uwadze przyjazne środowisku produkty, kauczukowe smoczki są produktem wegańskim, gdyż są wykonane z naturalnych składników.

Hevea Planet oferuje smoczki okrągłe(w rozmiarach 0-3 m oraz 3-36 m), symetryczne  i anatomiczne (czy też ortodontyczne, w rozmiarach
0-3 m i 3-36 m). Ekologiczne smoczki anatomiczne są przyjazne dziąsłom i zębom.

Nowość! Seria BumiBebe w ofercie marki Hevea Planet

Całkiem niedawno Hevea Planet wprowadziła do swojej oferty smoczki o okrągłych tarczach. Są niezwykle urocze i występują w pastelowej kolorystyce. Tak jak w poprzednich wzorach, do produkcji wykorzystywane są jedynie składniki pochodzenia naturalnego, a do barwienia używa się naturalnych barwników mineralnych. Na pierwszy rzut oka przypominają duże pastelowe guziki, a "szyte są" z jednego kawałka materiału, czyli odlewane w całości.

                             

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać kody rabatowe oraz informacje o promocjach i nowościach