Wyszukiwanie zaawansowane
Cena: od: do:

Ciemieniucha jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jak się jej pozbyć?

Jeśli u swojego maluszka dostrzegłaś żółte, twarde łuski mocno przylegające do powierzchni to nic innego jak tzw. Ciemieniucha. A co to takiego? Ciemieniucha to zmiana na skórze, która najczęściej powstaje ok 3 tyg. życia i ustępuję w ok 3 miesiącu życia - oczywiście nie jest to regułą. Są dzieci u których Ciemieniucha pojawia się w 3 miesiącu życia lub nawet  w 12 miesiącu! 

                                                                      

Na szczęcie ta dolegliwość jest tylko zmianą estetyczną - maluszka nic nie boli i nic nie swędzi. Ale to nie oznacza, że mamy nic z nią nie robić. Wręcz przeciwnie - należy działać szybko i zdecydowania po to aby malec nie miał w przyszłości problemów z włoskami lub skórą. 

Ciemieniucha pojawia się najczęściej na owłosionej skórze głowy, ale nie tylko. Gdzie jeszcze możemy dostrzec te mało estetyczne zmiany? Ciemieniucha może pojawić się również na brwiach, powiekach, dołach pachowych i pachwinach oraz za uszami i w fałdach nosowo-wargowych.

A jaki jest najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się jej? Jest to bardzo proste, zajmie Ci to najwyżej kilka dni.

Aby skutecznie pozbyć się tego nieestetycznego defektu, wystarczy smarować miejsce dotknięte ciemieniuchą (przyjmijmy, że jest to główka) oliwką dla dzieci, odczekać 10 min. i przy użyciu specjalnego grzebyka do usuwania ciemieniuchy wyczesać ją delikatnie i umyć maluszkowi główkę. Do tego zabiegu idealnie nadaje się np. grzebień na ciemieniuchę Poupy

Grzebień do usuwania cieminiuchy Poupy

Newsletter

Zapisz się i otrzymaj 5% rabatu na pierwsze zakupy*

*OFERTA JEDNORAZOWA, NIE DOTYCZY PRODUKTÓW OBJĘTYCH INNYMI PROMOCJAMI