Wyszukiwanie zaawansowane
Cena: od: do:

KUBEK TRENINGOWY - PRAWIDŁOWY ROZWÓJ MOWY I ZGRYZU

KUBEK TRENINGOWY - PRAWIDŁOWY ROZWÓJ MOWY I ZGRYZU

Co po butelce ? Kubek treningowy!

Niestety, picie z butelki przez długi okres prowadzi do próchnicy butelkowej a to powoduje u malucha ból, płacz i niechęć do jedzenia. Gdy już zgodnie przyznamy, iż czas na odstawienie butelki, nasuwa się kolejne pytanie. Co wybrać po butelce, kubek treningowy czy kubek niekapek? Czym one się różnią? Jakie są wady i zalety? Nie trzeba się długo zastanawiać nad odpowiedzią na powyższe pytania. Zdecydowanie powinniśmy wybrać kubek treningowy jako kolejny krok po butelce. Kubek treningowy Reflo jest rekomendowany przez logopedów i ortodontów, ponieważ nie krzywi łuków zębowych.

Kubki niekapki choć są dobrą alternatywą dla butelki na samym początku nauki, to mogą źle wpływać na rozwój zgryzu i mowy dziecka. Ponadto nie uczą dojrzałego typu przełykania lecz podtrzymują typ niemowlęcy, dlatego ważne jest aby nie przyzwyczajać dziecka do kubka niekapka jako głównego naczynia z którego pije maluch. Kubek treningowy pozwala aparatowi mowy rozwijać się prawidłowo.

Czy Twój maluch także chce pić z Twojego ulubionego kubka? Nasz podopieczny jest ciekawy świata i nic dziwnego, że chce pić z kubka tak jak mama i tata. Dla dziecka jest to świetna zabawa, a dla nas świadomość, że wybieramy to co najlepsze dla naszego malucha. Od teraz nasz mały skarb ma okazję aby pić jak dorosły w bezpieczny sposób. Kliknij i zobacz innowacyjne kubki Reflo!

Dlaczego tak ważne jest aby strumień napoju był jednolity przez cały czas nauki picia z kubka?

Po pierwsze, nauka picia z kubeczka jest wielkim wyzwaniem dla malucha. Musi on nauczyć się jak przełykać i oddychać podczas picia. To zupełna nowość! Do tej pory maluch przerywał ssanie aby nabrać powietrze ustami. Przy nauce picia z kubka dziecko musi pozbyć się starego nawyku i wyrobić nowy. Dlatego tak ważne jest aby strumień był równomierny i delikatny. Nie możemy puścić dziecka na przysłowiową głęboką wodę. Ważne jest aby dziecko się nie zakrztusiło, nie wylało całej zawartości kubka na ubranko a w wyniku, żeby już na samym początku nauki nie zraziło się do tradycyjnego kubka czy szklanki.

Po drugie, wracając do wylanej zawartości kubka.. wyobraź sobie, że wstajesz w środku nocy, podajesz swojemu maluchowi wodę a w ułamku sekundy cała zawartość trafia na łóżko, podłogę i piżamkę. Istny koszmar! Na szczęście dzięki zastosowaniu innowacyjnej wkładki w kubku Reflo taki scenariusz nie ma miejsca. Nawet jeśli gwałtownie przechylisz kubek, wypłynie z niego równomierna, niewielka zawartość płynu, która nie narobi żadnych szkód.

Więcej zalet kubka Reflo

Kubek Reflo jest lekki i profilowany, dzięki czemu dziecko utrzyma go w swoich małych rączkach. Brak uchwytów wpływa pozytywnie na rozwój ruchów nadgarstka i dłoni. Dodatkowo maluch ćwiczy motorykę szyi i głowy pijąc z kubeczka.

Kubeczki występują w kolorach różowym, niebieskim i zielonym a także w wersji bezbarwnej. Dzięki zastosowaniu półprzezroczystego materiału dziecko widzi jak dużo napoju zostało w kubeczku. Mały szkrab może ocenić jak bardzo musi przechylić kubek co uczy go pić samodzielnie. 

Kubek Reflo to amerykański produkt który, rok po roku zdobywał nagrody takie jak SuperMama Awards czy TopChoice Award. Doceniany jest przez logopedów, ortodontów, pediatrów a przede wszystkim rodziców na całym świecie. 

 

Kubek Reflo tylko dla maluchów?

Kubek Reflo jest idealny dla szkrabów stawiających pierwsze kroki w nauce picia z tradycyjnych kubków czy szklanek ale nie tylko na tym polu znajdzie swoje zastosowanie! To też świetne rozwiązanie dla zabieganych rodziców. Kubek sprawdzi się w samochodzie i uchroni tapicerkę przed zalaniem. Kubek Reflo jest także przydatny dla osób starszych, które wymagają specjalnej opieki lub które zmagają się z chorobą Parkinsona.

Jak nauczyć dziecko pić z kubka treningowego?

Picie z kubka jest nową umiejętnością, którą musi posiąść dziecko. Z kubkiem Reflo cały proces nauki przebiega w sposób bezpieczny i wolny od stresu. Na samym początku należy przystawić kubeczek do dolnej wargi dziecka. Język dziecka powinien zostać w jamie ustnej. Przechylamy kubeczek tak aby dziecko poczuło napój na górnej wardze. Gdy dziecko poczuje napój powinno samo domknąć górną wargę i wsiorbać płyn do ust. Dzięki zastosowaniu wkładki w kubku Reflo nie ma obawy, iż dziecko otrzyma za dużą porcję płynu.

 

O czym należy pamiętać?

Kubek Reflo to kubek treningowy, który uczy dziecko jak posługiwać się tradycyjnym kubkiem lub szklanką. Ważne jest aby rodzic od początku uczył dziecko, że kubeczkiem nie należy rzucać, ponieważ tak jak prawdziwa szklanka może się on stłuc. Taka nauka uchroni nas rodziców przed potłuczonymi naczyniami w przyszłości.

Należy także pamiętać aby nie wystawiać kubka Reflo bezpośrednio na emisję wysokich temperatur. Co za tym idzie nie wyparzamy kubeczka wrzątkiem, ale myjemy go w ciepłej wodzie z płynem. Możemy także umyć kubek w zmywarce na górnym koszu przy użyciu najniższej temperatury. Nie należy także wlewać do kubka gorących cieczy. Takie użytkowanie kubka pozwoli nam się nim cieszyć przez długi czas.

                                    

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać kody rabatowe oraz informacje o promocjach i nowościach