Wyszukiwanie zaawansowane
Cena: od: do:

https://www.morelkowe.pl/t14,okazje-cenowe-oraz-specjalne-oferty-promocyjne

Bezpieczeństwo dziecka na drodze

Bezpieczeństwo dziecka na drodze

Zbliża się lato, co oznacza, że dzieci będą spędzać większość czasu na świeżym powietrzu jeżdząc rowerem lub hulajnogą. Już teraz rozglądamy się za odpowiednim sprzętem dla naszych pociech, lecz czy pamiętamy o bezpieczeństwie? Dziecko zawsze powinno mieć na głowie kask. Przydadzą się także dodatkowe akcesoria jak np. lampka LED z klaksonem.

Po pierwsze, niezawodny pojazd.

Aby jazda na hulajnodze lub jeździku była bezpieczna musi on być wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów a także posiadać dodatkowe elementy zabezpieczenia jak np. blokada kierownicy, dzięki czemu dziecko nie zjedzie z toru jazdy. Taki mechanizm możecie spotkać w hulajnogach firmy Scoot&Ride i Globber. Co więcej, oby dwie te firmy swoje hulajnogi i jeździki tworzą tak, aby były maksymalnie bezpieczne dla dziecka. W tych hulajnogach znajdziecie system, który zabezpiecza dziecko przed upadkiem. Jest to stopka, która stabilizuje pojazd na nierównym podłożu. Nie zabraknie także błotników, które pełnią rolę hamulców. 

W oby dwóch markach Globber i Scoot&Ride znajdziecie modele z antypoślizgowym podestem. To prawdziwe must have w przypadku hulajnóg. Dziecko pochłonięte zabawą, może poślizgnąć się na podeście, co może spowodować kontuzje na całe wakacje. Ważne jest także aby dostosować wysokość jeździka czy hulajnogi do wzrostu dziecka. Maluchy szybko rosną dlatego jeździk musi posiadać możliwość regulacji wysokości, a nawet zmiany na hulajnogę. Taką opcje znajdziecie zarówno w jeździkach Scoot&Ride jak i Globber, które mogą w ułamku sekundy stać się hulajnogą lub jeździkiem.

Po drugie, ochrona głowy.

Nie musimy zaznaczać jak ważna jest ochrona główki dziecka podczas jazdy hulajnogą. Kask jest nieodłącznym elementem wyposażenia małego rajdowca. Dla najmłodszych, od pierwszego rok życia, mamy kilka propozycji kasków od marki Globber i Scoot&Ride. Oby dwa kaski posiadają wewnętrzną wkładkę pochłaniającą wstrząsy EPS, a także miekką, wewnętrzną wyściółkę. Kaski zapinane są na magnetyczne klipsy co niweluje ryzyko przyszczypnięcia skóry. Posiadają otwory wentylacyjne, które zwiększają wygodę użytkowania produktu. Bezpieczne, niezawodne i dopasowane do dziecka, dzięki regulacji obwodu. Dodatkowo, oby dwie marki do swoich kasków dodają lampkę LED, która zwiększa bezpieczeństwo Malucha. 

Dla starszych dzieci, od 3 roku życia, firma Scoo&Ride także przygotowała kaski, które zapewnią maksymalne bezpieczeńtwo. Jest ultra lekki, ponieważ waży jedyne 240 g, a przy tym bardzo trwały. Posiada wszystkie cechy jak kaski dla dzieci od 1 roku życia.

Po trzecie, dobre oświetlenie.

Maluch, mimo Twojej obecności na spacerze, powinien być dobrze widoczny na drodze. Wychodząc z dzieckiem na przedwieczorny spacer, ważne jest aby hulajnoga była wyposażona w dodatkowe światło. Marka Globber oferuje lampke LED z klaksonem a także światełko LED na silikonowym pasku. Pierwsza propozycja nie tylko sprawi, że Twoje dziecko będzie dobrze widoczne na drodze ale także będzie dobrze słyszalne, i to na 15 różnych sposobów! Klakson wyposażony jest aż w 15 różnych dźwięków co będzie dodatkową atrakcją dla Twojego dziecka. Lampka natomiast świeci białym światłem, które jest najlepiej dostrzegalne przez ludzkie oko. Może świecić w 3 trybach: ciągłym, migającym wolnym lub migającym szybkim. Druga propozycja to prostsza wersja lampki LED do hulajnogi. Posiada dwa tryby świecenia i możesz ją bardzo szybko zamocować na hulajnodze za pomocą klipsa.

Po czwarte, ręce na kierownicy.

Rączki dziecka powinny być wolne i obie znajdować się na kierownicy. Marka Scoot&Ride przygotowała plecaki na hulajnogę do którego Maluch może schować swoje skarby. Bardzo ważne jest aby dziecko nie trzymała nic w rączce gdy jedzie hulajnogą. Może łatwo wtedy stracić równowagę i upaść. Plecaki są bardzo wygodne i pozwalają na zabranie wszystkich potrzebnych rzeczy jak napój, chusteczki czy ulubioną zabawkę. Dostępne są w 4 pastelowych kolorach, sami zobaczcie !

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać kody rabatowe oraz informacje o promocjach i nowościach