Wyszukiwanie zaawansowane
Cena: od: do:

Jak przejść z piersi na butelkę?

Jak przejść z piersi na butelkę?

Czas tak szybko biegnie… Niedawno zostałaś Mamą , rozpoczęłaś swoją nową, „mleczną przygodę” Karmienie piersią mimo, że to naturalna kolej rzeczy może przysporzyć wielu łez i nerwowych sytuacji.

W końcu po wielu próbach udaje Ci się opanować najlepszą technikę karmienia. Jest cudownie. Twój maluszek, wtulony w Ciebie zasypia przy piersi, możesz go nakarmić w każdej chwili, w każdym miejscu! Dziecko rośnie jak na drożdżach,  Ty zadowolona gubisz kilogramy. A świadomość, że dajesz swojemu maluszkowi wszystko co najlepsze napawa Cię optymizmem, bo pokarm Matki to przecież najlepszy pokarm (tak wszyscy mawiają)

A co jeśli nie mogę Karmić piersią?

Nic.

Naprawdę nic się nie dzieje ! Miliony dzieci na świecie nie jest karmionych piersią a nawet mlekiem matki. I również one świetnie się rozwijają i rosną jak na drożdżach. Naprawdę! 

Jaką butelkę wybrać i kiedy przejść z piersi na butelkę?

Według ogólnych zaleceń dziecko do ok 6 miesiąca życia „powinno” pić mleko matki. Są to ogólnikowe przykazania. Każda Mama  musi sama odpowiedzieć sobie na pytanie czy chce rezygnować z karmienia piersią.

Artykuł ten został napisany dla Mam, które z różnych powodów chcą lub muszą zakończyć przygodę z karmieniem piersią i rozpocząć karmienie butelką.

Na naszym rynku jest kilka bardzo dobrych butelek godnych polecenia.

                                                                                                                           MIMIJUMI

                                         

Najbardziej rozpoznawalną wśród Mam jest z pewnością butelka marki MIMIJUMI, która zarówno fakturą użytego 

materiału, jak i kolorystyką jest zbliżona do piersi mamy.

Mamy do wyboru dwie wersje kolorystyczne – butelkę z jasnym smoczkiem i butelkę z ciemnym smoczkiem (Mama może dobrać smoczek do koloru skóry – duży plus za taką możliwość ).Konstrukcja butelki opiera się na fizjologicznej dynamice karmienia, smoczek jest delikatny i przyjemny w dotyku i  do złudzenia przypomina kobiecą pierś.System antykolkowy w butelce MIMIJUMI przeciwdziała powstawaniu w butelce ciśnienia, które mogłoby powodować przerywanie ssania przez dziecko i połykanie powietrza, co może prowadzić do powstawania bolesnych i niepokojących wzdęć.

Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu występowanie kolki zmniejsza się, niwelując złe samopoczucie i poprawiając trawienia u niemowlęcia.

 

BORRN

Świetną opcją jest również butelka mniej znanej na naszym ryku butelki brytyjskiej marki BORRN.

Podobnie jak poprzednia butelka smoczek został tak zaprojektowany aby przypominał pierś Mamy.  Tutaj z pewnością wyróżnikiem będzie konstrukcja butelki, w której poprzez zastosowanie technologii podwójnego wtrysku LSR silikon zajmuje całą wewnętrzną powierzchnię dzięki temu mleko nie ma kontaktu z plastikiem. Dodatkowo smoczki wyposażone są w system DuoVa

lve, który zmniejsza kolkę i dyskomfort. Poprzez zastosowanie ultra-szerokiej szyjki proces karmienia butelką bardzo przypomina proces karmienia piersią. Te dwa czynniki znacznie ułatwiają zmianę nawyków karmienia.

 

 

SUAVINEX ZERO ZERO

Trzecia propozycja to butelka Zero Zero marki Suavinex.

Tutaj również smoczek został stworzony tak, aby jak najbardziej przypominał pierś ale cała tajemnica i innowacja kryje się wewnątrz butelki, która posiada w środku silikonową torebkę działającą jak gruczoł mleczny u karmiącej mamy. Torebka jest rozciągnięta w zależności od siły ssania Maluszka. Ten system sprawia, że nie tworzą się pęcherzyki powietrza powodujące kolkę. Dziecko połyka samo mleko co jest zdrowe dla jego brzuszka. Co ważne, taki system przeciwdziała utlenianiu się mleka a tym samym ubytkom niezbędnych składników odżywczych w diecie Malucha.

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać kody rabatowe oraz informacje o promocjach i nowościach